ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

Araç Kiralayabilme Şartları


Kiralama Yaşı
- Ekonomik grup araçlar için 21 yaş
- Premium grup araçlar için 24 yaş
- Lüks grup araçlar için 27 yaş
- Her grup için geçerli olmak üzere en az 2 yıl sürücü belgesine sahip olmak.


Kiralama Süresi
Kiralama süresi en az 24 saat olup pazar günleri araç teslim veya iadesi yapılmamaktadır. Eğer araç iade saatinden max. 2 saat veya daha fazla gecikme olursa günlük ücret uygulanacaktır.


İkinci Sürücü
İkinci bir sürücünün aracı kullanabilmesi için ehliyet bilgilerinin kontrat hazırlanırken kayıt edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kasko geçersiz olacak ve kayıtlı sürücü bütün hasarlardan sorumlu tutulacaktır.


Trafik Cezaları
Kiralama süresi içerisindeki trafik ihlallerinden kaynaklanan bütün cezalar kiralayana aittir.


Rezervasyon
Rezervasyon araç segmentine göre belli bir tutar kapora karşılığında talep formunu doldurarak online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyonlarda Talebiniz 2 saat içerisinde cevaplanacaktır.


Ödeme ve Depozit
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları gerekmektedir. Bu kredi kartından, kira bedeli dışında kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte Filozone'nun belirlediği bir tutar ön provizyon bloke edilir.


FİYAT KOŞULLARI


Fiyatlara dahil olan hizmet ve ürünler
• KTK Zorunlu Mali Sorumluluk (trafik) Sigortası ve Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı
• Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre değişen tutarlarda kısmı sözleşmede belirtildiği kadarıyla müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far hasarı) hasarları kapsamaz.
• Kira süresine göre kilometre sınırı belirlenir. FİYATLARA KDV DAHİL DEĞİLDİR.


Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:


• Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
• Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
• Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
• Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
• Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
• Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
• Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması, - Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi,
• Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
• Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
• Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.
• 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.


Sigortanın geçerli olabilmesi için:


• Trafik kaza raporu ve alkol raporunun kaza mahallinde hemen alınması ve en yakın Filozone ofisine 48 saat içinde haber verilmesi gereklidir.
• Kaza, çift taraflı ise; trafik kaza tespit tutanağı, karşı tarafın ruhsat fotokopisi, trafik sigorta poliçesi fotokopisi, olay yeri ve kazaya ilişkin fotoğraflar, ehliyet fotokopisinin kaza mahallinde iken kiracı tarafından temin edilmesi gerekir. Kaza tek taraflı ise; mahali karakol ve/veya trafik jandarma karakolundan, trafik kaza zaptı alınması zorunludur. Tek taraflı hasarlarda beyan kabul edilmemektedir.
• Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında kullanılması veya kiracının %100 kusurlu olarak kaza yapması durumunda Kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulur.
• Rapor tutturulmayan veya eksik yada geçersiz evrak durumlarda Kiracı sigortadan yararlanamaz.

Bize Hızlı Ulaşın

+90