FİLOZONE SIKÇA SORULAN SORULAR
Filozone dan, şirketiniz ihtiyacına göre minimum 1 adet bile olsa araç kiralayabilirsiniz.
Türkiye de üretilen veya ithal edilen tüm hususi araçlar kiralanabilir.
Filozone'nun iznine tabii olmak üzere kullanılabilir.
Döviz borçlanma maliyetleri daha düşüktür.Ancak kur riskine girmek istemezseniz, TL olarak sabit ödeme seçeneği daima daha güvenlidir.
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir.
Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol raporları vs. alınmalı, müşteri hizmetlerimize derhal bilgi verilmedir. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3. Şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.
Kiralanan araçla ilgili her türlü periyodik bakım, vergisel tüm yükümlülükler Filozone tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca, Trafik Sigortası, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Kasko, her 50.000km.’de lastik değişimi gibi giderler de aylık kiralama bedeline dahildir.
İstanbul’da 24 saati geçen, diğer il ve ilçelerde ise 48 saati geçen Bakım – Onarım ihtiyaçlarında, iş sürekliliğinizi devam ettirmeniz için muadil araç temin edilmektedir.
Tüm yurt genelinde yol yardım hizmeti 7/24 verilmektedir.
Mevcut filonuz tarafımızca satın alınarak, gerektiğinde kiraya mahsuben ya da nakit olarak şirketimizce değerlendirilir.
Logo uygulama ve giydirme işlemlerinin önceden ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Bu prosedürü takiben kiralanan araçlar trafiğe sorunsuz olarak çıkabilir.
Türkiye’de yetkili servislerin bulunduğu her yerden bu hizmet alınabilir.
Kiralanan araçlar yurt dışına çıkartılamaz.
Kiralama sözleşmeleri kiralama süresi boyunca sabit ödemeli TL ya da EURO ve USD bazında yapılmaktadır. Döviz bazlı imzalanan kontratlar da, ödemeler ile ilgili TCMB Döviz Satış Kuru referans alınarak TL olarak faturalandırılır ve daha önce belirlenen banka hesap numaralarına yapılır.
Her 50.00 km.’de bir lastik değişimi yapılmaktadır.
Kar lastiği verilmektedir
Lastikler isteğe göre firmamız tarafından muhafaza edilmektedir.
Filozone’nun 7/24 saat hizmet veren uzmanları her zaman yardımınıza hazırdır..
Kiralanan otomobilleri servislere götürmek, kiracı firmanın sorumluluğundadır. Servis randevuları firmamız tarafından tesis edilmektedir.
Hayır. Kira sözleşmesi ile borçlandırılmış firmaya kira dönemi sonuna kadar fatura kesilir. Firmamıza bir sözleşme ile borçlandırılmamış başka bir firmaya fatura kesilmesi mümkün değildir.
Araçların herhangi bir cezai şart olmaksızın iade edilmesi mümkün değildir.
İki firma arasında yapılan araç kiralama sözleşmesine istinaden direkt gider olarak gösterip, gider kalemlerinize işleyebilirsiniz.

Bize Hızlı Ulaşın

+90